Üle Rambi | NUKU

Üle Rambi

Eesti Draamateater ja NUKU teater kutsuvad teatrihuvilisi noori

Üle Rambi laboratooriumisse.

Ootame noorte kriitikalaboratooriumisse gümnasiste, kellele meeldib teatris käia, teatri üle arutleda ja oma mõtteid kirjasõnas väljendada. Anname ülevaate etenduse analüüsi ja arvustuse kirjutamise põhitõdedest. Laboratooriumis osalejad vaatavad Eesti Draamateatri ja NUKU teatri lavastusi, analüüsivad neid isekeskis ning koos teatrikriitikute ja -praktikutega. 

Laboratoorium koguneb 2019. aasta oktoobrist 2020. aasta aprillini kord kuus reedeti kell 17.0020.00. Sügispoolaasta kohtumised toimuvad 11. oktoobril, 15. novembril ja 13. detsembril, kohtumispaikadeks vaheldumisi Eesti Draamateater ja NUKU teater. Igal kohtumisel võetakse vaatluse alla üks lavastus, mida kõik laboratooriumis osalejad on eelneva kuu jooksul vaatamas käinud, ja arutatakse, kuidas nähtu mõjus ja mismoodi seda analüüsida. Vaatleme teatrit eri tahkudest – tutvustame hooaja jooksul psühholoogilise teatri, visuaal- ja nukuteatri, poliitilise teatri, dokumentaalteatri ning füüsilise teatri olemust ja analüüsivahendeid. Oma nägemust teatrist ja kriitikast tulevad tutvustama nii näitlejad ja lavastajad kui kriitikud.

Omandatud teadmisi ja kogemusi saab proovile panna kirjutades: ootame igalt osalejalt aasta jooksul kaht arvustust, kus nad käsitlevad hooaja jooksul nähtud huvitavamaid lavastusi.

Igas kuus toimub üks ühine teatrikülastus: esialgses plaanis on Eesti Draamateatri lavastused “Rahvavaenlane” (autor Henrik Ibsen, lavastaja Kertu Moppel), “Ivanov” (autor Anton Tšehhov, lavastaja Uku Uusberg), “Võrk” (autor Lee Hall, lavastaja Hendrik Toompere jr) ning NUKU teatri lavastused “Noored hinged” (autor A. H. Tammsaare, lavastaja Mirko Rajas), “Tõrksa taltsutus” (autor William Shakespeare, lavastaja Merja Pöyhönen) ning uuslavastus Renate Keerdilt. Kõnealuseid lavastusi saavad laboratooriumis osalejad vaadata tasuta või sümboolse soodushinnaga.

Üle Rambi laboratooriumit viivad läbi Kairi Kruus (Eesti Draamateatri kirjandustoa toimetaja), Marie Pullerits (NUKU teatri turundusjuht, tantsukunstnik ja teatrikriitik), Priit Põldma (NUKU teatri dramaturg). Esimeste külalistena on kohtumistele tulemas teatrikriitikud Madli Pesti ja Lea Tormis, lavastajad Kertu Moppel ja Mirko Rajas jt.

Kuidas Üle Rambi laboratooriumiga liituda?

Oodatud on 10.–12. klassi õpilased nii Tallinnast ja Harjumaalt kui ka mujalt, eeldusel, et osalevad noored jõuavad korra kuus Tallinnas teatris käia ja korra kuus kohtumistel osaleda. Laboratooriumis saab osaleda kuni 15 noort. Anna oma huvist märku, vastates küsimustikule hiljemalt 23. septembriks.“

Registreerimisvorm koos küsimustikuga asub siin.