25. mail NuQ Trefi programmis | NUKU
Tagasi

25. mail NuQ Trefi programmis

jaga
24. Mai 2019 | 14:57

Veeda laupäev, 25.  mai siseruumides, kus erinevad NuQ Trefi teatrisaalid suurepärast hinge- ja vaimukosutust pakuvad.

11:00 „Klotsiteater“ (Soome) NUKU muuseumis. Vanusele 3+, TEKSTITA

Abstraktsed geomeetrilised puuklotsid ärkavad ellu ja viivad publiku rännakule eri maailmadesse, juhtideks nukunäitleja, muusika ja helid. Klotsiteater on sõnadeta skulptuurne nukuteater, mis sobib vaatamiseks kõigile, sõltumata vanusest või keelest.

11:00 „Fööni pärastlõuna“ (Prantsusmaa) Sõltumatu Tantsu Laval. 5+ TEKSTITA

Õhuvoolude juhitud kilekotitantsija keerleb ja pöörleb Claude Debussy kõige kuulsama teose, ajatu „Fauni pärastlõuna” saatel, mis on omakorda inspireeritud Stéphane Mallarmé samanimelisest luuletusest. Sügava sisuga imekaunis vaatemäng.

12:00 „Hullus töötoas“ (Belgia) NUKU ovaalsaalis. 8+ TEKSTITA

Pöörane lühietendus, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid ise nukumeisterdamises kätt proovima. 18 hullumeelset minutit kirjeldavad valmimisjärgus nukuga juhtuvaid äpardusi, kui too ise töö lõpule viia otsustab. 18 minutit võitleb ta elementide, materjalide, objektide ja vahel isegi nukujuhtide enestega. Etendusele järgneb soovijaile lisahinnaga nukumeisterdamise õpituba​.

13:00 „Mina, Sisyphos“ (Bulgaaria) Kanuti Gildi SAAL. Noortele ja täiskasvanutele, bulgaaria keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Sisyphose müüdist inspireeritud lavastus, mis keskendub inimese võitlusele iseendaga. Monolavastuses on väga mõjusaid visuaalseid nukulahendusi, kus näitleja-tantsija balansseerib mängleva kergusega tantsuteatri, miimi ja nukuteatri vahel.

15:00 „Fööni pärastlõuna“ (Prantsusmaa) Sõltumatu Tantsu Lava. 5+ TEKSTITA

15:00 „Hullus töötoas“ (Belgia) NUKU ovaalsaalis. 8+ TEKSTITA

16:00 „Klotsiteater“ (Soome) NUKU muuseumis. Vanusele 3+, TEKSTITA

17:00 „Fööni pärastlõuna“ (Prantsusmaa) Sõltumatu Tantsu Laval. 5+ TEKSTITA

18:00 „Mina, Sisyphos“ (Bulgaaria) Kanuti Gildi SAAL. Noortele ja täiskasvanutele, bulgaaria keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

18:00 „Igatsedes Amelia Earharti“ (Soome) Von Krahli Teatris. Noortele ja täiskasvanutele, inglise keeles.

Õhuline, unenäoline ja mõneti humoristlik nukulavastus, mis esitab iseäraliku versiooni sellest, mis võis juhtuda enne ja pärast Amelia Earharti kadumist 1937. aastal.

20:00 „Hamlet. Sirm“ (Venemaa) NUKU Ferdinandi saal. Noortele ja täiskasvanutele, vähese tekstiga (vene keeles).

Lavastus koosneb nn hamletonidest – lühikestest, kohati naeruväärsetest lookestest, mis põhinevad Shakespeare’i suurel tragöödial. Lavastuse žanri võib määratleda kui postpunknukulavastust.

21:00 Festivaliklubi kuni keskööni NUKU Hendriku kohvikus.

Veel uudiseid