Muuseumis on loomisel uus teenusekontseptsioon | NUKU
Tagasi

Muuseumis on loomisel uus teenusekontseptsioon

jaga
12. Juuni 2019 | 15:45

NUKU muuseumitiim koosseisus Maria Usk, Liisa Luhakivi ja Peep Ehasalu ning eksperdina Mariel Värk MTÜst Eesti Pagulasabi jõudsid viie parema seas edasi DesignMindsi koolitus- ja mentorprogammis, mis annab võimaluse uue teenusekontseptsiooni loomise jaoks saada 50 tunni ulatuses nõustamist ja 4000 eurot arenduskuludeks! Koolitus- ja mentorprogrammi eesmärk on aidata Eesti kultuuriasutustel arendada ning pakkuda kultuuriteenuseid Eestis elavatele kolmandate riikide kodanikele.

Osales 10 tugevat meeskonda, eile, 10. juunil 2019 valis programmi juhtrühm viis edasipääsenut mentorprogrammi: lisaks NUKU muuseumi programmile "Nähtamatu maagia" pääsesid edasi ERMi kultuurikursus "Ela eestlaste elusid“, Eesti Instituudi "Kultuurisamm", Eesti Maanteemuuseumi "Meie teed ja rajad" ja Eesti Rahvusraamatukogu "Maailm kohtub Rahvusraamatukogus".

„Oleme tänulikud ja õnnelikud mõtete avardamise võimaluste eest,“ ütles muuseumi juht Maria Usk. „Teiste kultuuriasutuste inimestega koos oli nelja kuu jooksul hea tunne kogeda nii palju avatud mõtlejaid. Me imetleme oma partnerite ideid, tahet ja geniaalseid mõttekäike, mida me tänu DesignMinds’i Jane Oblikale ja Rasmus Pedanikule avastasime!“

Koosloome töötubades arutati läbi ja planeeriti erinevad teenusearendamise etapid. Lisaks tegelesid osalejad töötubade vahepealsel ajal praktilise kodutööga, mis oli vajalik teenuse arendamiseks.  Töötubadesse oli sisse kavandatud ka kogemuste ja vahetulemuste jagamise etapid, mis soodustasid teiste kogemustest õppimist. Kogu programm on oma olemuselt väga aktiivne ja eeldab osaliste aktiivset panustamist.

Koolitusprogrammi tulemusena valmib teenusekontseptsioon, mille toimivust saab mentorprogrammis testida ja piloteerida juba järgmise aasta veebruaris.

Veel uudiseid