Parkidesse jõudsid lavastuse "Päris mäng" pesakastid lindudele | NUKU
Tagasi

Parkidesse jõudsid lavastuse "Päris mäng" pesakastid lindudele

jaga
12. Aprill 2018 | 13:41

Täna, 12. aprillil pani NUKU teater koos Linnupesa lasteaia Mesilindude rühmaga Šnelli parki ja Tornide väljakule üles kuus pesakasti, kuhu loodetavasti kolivad õige pea sisse tihased või kuldnokad.

NUKU teater väärtustab lähedastega ühiselt veedetud aega, olgu selleks siis ühised teatrikülastused, jalutuskäik looduses või miks mitte ka lindudele pesakasti meisterdamine. Üheskoos läbi Šnelli pargi teatri poole tulles tasub edaspidi jälgida, kuidas pesakastide elanikel läheb. Ühtlasi kutsub teater perekondi ka ise pesakaste valmistama ning oma koduümbrusse üles panema. Et ühist tegevust lihtsustada, on teatri kodulehel üleval pesakastide valmistamise juhendid. „Perega üheskoos veedetud aeg, olgu selleks siis kodus, aias või linnaruumis, on paljude väärtuste alus ja kese,“ kinnitab teatri turundusjuht ja kolme lapse ema Annika Metsala.

Linnupesa lasteaia Mesilindude rühm tutvus koos näitlejate Getter Meresmaa ja Mihkel Vendeli abiga erinevate lindudega, keda tavalises linnapargis kohata võib. Lapsed rääkisid ise juurde veel mitmeid muid toredaid lindudega seotud lugusid. Üheskoos pandi pesakastidesse veidi päevalilleseemneid ning aidati kastid sobivate puude juurde viia, kus teatri lavameister Ando Tammsaar need puudele kinnitas. Näitlejatega oli kaasas ka lavastuse „Päris mäng“ peategelane, üheaasta vanuse lapse suurune teatrinukk Hugo, kelle vanemaid Getter ja Mihkel lavastuses kehastavad. Lastele anti kaasa lavastuse "Päris mäng" kava, milles on ka pesakastide tegemise õpetus. 

Aktsiooni toetasid nõuga Tallinna Keskkonnaamet, Eesti Ornitoloogiaühing ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839, hannele.kand [at] nuku.ee 

Veel uudiseid